Jak prawidłowo używać nano preparatów do czyszczenia i ochrony?

15. 06. 2017 clanek

Często słyszymy pytania dotyczące korzystania preparatów nano. Czy używamy ich w taki sam sposób jak tradycyjnych środków czyszczących? Czy potrzebuję szkolenia z ich stosowania? Czy ich używanie jest bezpieczne? I wiele innych. Właśnie dlatego postanowiliśmy podsumować w tym artykule podstawowe zasady korzystania z nich.

Nie obawiaj się. To nie jest trudne.

Przeczytaj instrukcję użycia

Przed pierwszą aplikacją zawsze przeczytaj instrukcję użycia. Aby preparat był skuteczny, należy postępować zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Zarówno w przypadku preparatów czyszczących, jak ochronnych.

Ochrona musi być aplikowana na idealnie oczyszczoną powierzchnię, nawet w przypadku całkowicie nowych produktów. Nie wystarczy umyć wodą, należy to zrobić za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych produktów (link). Następnie pozwól powierzchni dokładnie wyschnąć.

Ważna jest również temperatura otoczenia. Nie powinna być niższa niż 10 ºC. Temperatura czyszczonej kuchenki nie może przekraczać 30 ° C. Po 3-4 godzinach od aplikacji produkt jest całkowicie suchy i wodoodporny. Jednak w ciągu następnych 48 godzin nie należy nanosić żadnych innych preparatów chemicznych na zabezpieczaną powierzchnię. Jeśli z upływem czasu powierzchnia ulegnie zanieczyszczeniu, wystarczy spłukać ją wodą lub zwykłym biologicznym środkiem czyszczącym. Nie zaleca się używania agresywnych preparatów ściernych.

Nie marnuj

Nano preparaty czyszczące i ochronne Alori są o 80% bardziej wydajne niż tradycyjne środki czyszczące. Dlatego potrzebna jest tylko niewielka ilość. Większość ludzi przywykła do używania środków czyszczących w myśl zasady "im więcej, tym lepiej", co wynika z niskiej wydajności tradycyjnych środków do których jesteśmy przyzwyczajeni. Alori nie działa w ten sposób. Naprawdę wystarczy niewielka ilość produktu, aby uzyskać doskonały efekt. Oszczędzaj swoje pieniądze i nie używaj zbyt dużo.

Czy to jest bezpieczne?

Wszystkie preparaty Alori są certyfikowane do użytku domowego. Spełniają surowe normy Republiki Czeskiej i Unii Europejskiej. Nie musisz się bać, że nasz preparat w kontakcie ze skórą wyrządzi Ci krzywdę. W większości przypadków wystarczy umyć ją wodą. Zalecamy jednak używanie rękawic podczas użycia.

Nasze preparaty są w 100% biodegradowalne. Na każdej etykiecie znajdziesz numer telefonu co centrum toksykologicznego w Pradze, gdzie działa ciągła infolinia dla sytuacji awaryjnych. Chociaż wierzymy, że takiej konieczności nie będzie podczas korzystania z naszych produktów.

Do góry