Nanotechnologia i czyszczenie z jej pomocą. Jak to właściwie działa?

15. 06. 2017 clanek

Nanotechnologia pomoże Ci uprościć dbanie o dom i znacznie ograniczy czas który na to poświęcasz. Zyskasz dzięki temu czas dla swojej rodziny, przyjaciół, hobby i zainteresowań.

Możesz mieć okna i lustra bez smug. Kran, płytki i fugi na których nie osadza się kamień. Ubrania i buty które nie przemakają i nie brudzą się. Wszystko to jest możliwe! Wszystko dzięki nanotechnologii!

Ale jak to tak naprawdę działa?

Może jeszcze nie słyszałeś słowa „nanotechnologia” lub nie kojarzyłeś go z czyszczeniem. Jej użycie przynosi jednak tak wielkie korzyści, że warto przynajmniej spróbować!

„NANO” oznacza, że preparat zawiera nano cząsteczki w rozmiarze od 1 do 100 μm, tzn 10-9m (około dziesięciu tysięcznych grubości ludzkiego włosa).

Nanocząstki są tak małe, że penetrują mikroskopijne pęknięcia i nierówności dowolnej powierzchni. Rozpuszczają zanieczyszczenia i wyciągają je na powierzchnię, skąd łatwo je zetrzeć bez szorowania.

Powłoki nano dokładnie pokrywają powierzchnię i sprawiają, że jest idealnie gładka. Na takiej powierzchni bardzo trudno osadza się brud, woda, tłuszcz, pył, itp. To znacznie ułatwia i przyspiesza późniejsze czyszczenie nawet o 80%. Chroni również zabezpieczone powłoką powierzchnie przed zużyciem, promieniami UV, osadzaniem się kamienia.

Efekt lotosu opiera się na mikro- i nanostrukturze powierzchni liścia, jak również na hydrofobicznej właściwości nabłonka oraz napięciu powierzchniowym wody. Prościej mówiąc, chodzi o to, że komórki zewnętrznej warstwy liścia lotosu, nie zwilżalne przez wodę, tworzą wypustki wielkości 20-50 μm (1 μm =10-6m), które z kolei też mają wypustki 0,5-3 μm. Na skutek tego cząsteczki zanieczyszczenia siedzą na takiej powierzchni, niczym fakir na desce z gwoździami i mogą być łatwo zebrane przez krople wody. Kropla wody, mając jedynie punktowy kontakt z powierzchnią, zmuszona jest przez napięcie powierzchniowe do przyjmowania kształtu kuli. Kule wody, nie mając oparcia, staczają się porywając ze sobą cząsteczki brudu. Nawet jeśli te nie są rozpuszczalne w wodzie i tak są usuwane, ponieważ dzięki efektowi „deski fakira” mają większe przyleganie do kropli niż do podłoża. Cząsteczki rozpuszczalne przechodzą do wody i są po prostu spłukiwane.

To właśnie na właściwościach kwiatu lotosu oparliśmy działanie naszych preparatów. Nanocząstki tworzą na powierzchni niewidoczną warstwę, która ma silne właściwości samoczyszczące (efekt hydrofobowy i oleofobowy). Jednocześnie zachowane są właściwości paro przepuszczalne materiału, ponieważ elementy nano nie przylegają do powierzchni za pomocą spoiwa, ale z użyciem wiązań chemicznych i sił magnetycznych. To sprawia, że otrzymana warstwa ochronna zabezpiecza przed mrozem i wilgocią, jest też odporna na oddziaływanie chemiczne oraz częste zmiany temperatury.

To niesamowite, że już dziś, z pomocą naszych preparatów, możesz wykorzystać te właściwości samooczyszczania w swoim domu, dla dowolnego materiału!

Powłoka ochronna traci swe właściwości wyłącznie na skutek mechanicznego zużycia lub stopniowego wietrzenia, więc należy tę warstwę po pewnym czasie odnawiać by odzyskała swoje właściwości. Zabezpieczenie nano znacznie wydłuża okres użytkowania, przyspiesza i upraszcza czyszczenie. Ponadto powoduje to również obniżenie kosztów, ponieważ zwykła woda jest wystarczająca do usunięcia zabrudzeń.

Nasze produkty mogą być bezpiecznie stosowane w całym gospodarstwie domowym:
do mebli, do podłóg, do elementów szklanych, do okien, do drzwi, do parapetów, do kabin prysznicowych, do wanien, do kuchenek, do piekarników, do kuchenek mikrofalowych, do lodówek, do zmywarek, do mebli ogrodowych, do glazury, do drewnianych pokładów, do ogrodzeń, do basenów, do jacuzzi i innych elementów!

Do góry